Тематичні виставки (2018)

«Князі України 12-16 століть»

З 4 по 17 квітня в музеї історії ХНУРЕ відбувалася виставка «Князі України 12-16 століть». Це унікальний проект, який об’єднав історію і образотворче мистецтво.

Автором графічних портретів є художник з Тернополя, книжковий ілюстратор, член Спілки дизайнерів України Олег Кіналь. Разом з дружиною Наталією вони виступили ініціаторами мистецького проекту з історії України. До експозиції увійшло 18 портретів українських князів двох династій – РРомановичів-Галицьких і Острозьких.

На відкритті заходу були присутні член Спілки журналістів України, лауреат премії ООН в галузі телебачення Тетяна Бабина, представники польського товариства «Будинок Полонії на Сході» – Олександр Гедройц і Тамара Роденко, зав. сектором розвитку і зв’язку з громадськістю обласної дитячої бібліотеки – Наталія Саліна, а також співробітники, студенти та гості університету.

Автори проекта Олег Кіналь та Наталія Кутна-Кіналь відвідали завершальний етап виставки – її закриття, вони докладно розповіли про художній проект «Князі України».

 

Фотовиставка «Тибет, Гімалаї – серце Азії».

28 грудня в музеї історії ХНУРЕ відбулося відкриття фотовиставки «Тибет, Гімалаї – серце Азії». Автори Володимир Костиря – альпініст, випускник ХІРЕ 1988 року, керівник «Харківпроменерго», фотохудожники Олександр Бондаренко та Марина Коган.

В експозиції представлено понад 160 фоторобот, зроблених в 2014 та 2017 років під час подорожей до столиці Непалу Катманду, Лхаси, Гімалаїв, Тибету, Кайласа і Лангтанг, а також стародавні музичні інструменти – тибетська співоча чаша, дзвіночок та каратали, які використовуються буддистськими монахами для медитацій і зцілення.

Виставка відкрита до 28 лютого, запрошуємо всіх бажаючих.

 

Выставка, посвященная 70-летию со дня основания кафедры физического воспитания и спорта

14 грудня у музеї історії ХНУРЕ відбулося відкриття виставки, присвяченої 70-річчю від дня заснування кафедри фізичного виховання і спорту. На відкритті були присутні зав. кафедрою фізичного виховання і спорту, професор С.Ф. Танянський, чемпіонка світу з класичного пауерліфтингу 2016 р ст. викладач кафедри Н.А. Дідюк, співробітники та студенти університету.

З моменту утворення вузу (1930 г.) існувала військова кафедра, до складу якої входив сектор фізичної культури. З середини 30-х років студенти ХИСИ почали брати участь в спортивних змаганнях. 1 вересня 1936 створено нову кафедру фізкультури, завідувачем призначено Н.С. Забокрицький, потім нею керували Фрадкін, Кравченко і Н.С. Клещенко. Першими спортивними секціями були волейбольна, лижна, і легкої атлетики.

Після війни інститут відновив свою діяльність, і кафедра фізкультури знову увійшла до складу військової кафедри. У 1948 р кафедра фізичного виховання і спорту знову стала самостійною. З 1953/1954 навчального року в гірничому інституті стали традиційними інститутські спартакіади з 14 видів спорту. У ХГІ почала інтенсивно розвиватися спортивно-секційна робота. Сильними командами в ХГІ, ХІГМАОТе, ХИРЕ були футбольна, яка протягом 10 років утримувала звання чемпіона Харкова, України і СРСР, баскетбольна, штангістів, фехтувальників, акробатів, настільного тенісу.

Протягом 25 років завідувачем кафедри був майстер спорту з важкої атлетики Микола Сергійович Клещенко, а з 1973 р і до теперішнього часу нею керує Станіслав Федорович Танянський.

В даний час в ХНУРЕ діє 32 секції. Збірні команди університету на різних змаганнях і в загальнокомандному заліку входять в число найсильніших команд вузів Харкова.

Розвиток кафедри – це десятирічний шлях перемог і досягнень. Бажаємо подальших звершень, нових перемог і рекордів!

Виставка відкрита до 21 грудня, запрошуємо всіх бажаючих.

зберегти цю сторінку в PDF